Хостингът, на който fakti.bg разчита от 2011 г., вече е отворен и за твоя сайт! ›››

Колко печелят отпадналите отбори още в групите на Мондиал 2026?

28 Юни, 2026 20:09 861 1

  • груповата фаза-
  • световното първенство-
  • фифа-
  • награден фонд-
  • евро-
  • мондиал 2026-
  • катар-
  • америка

Дори и ранното отпадане носи сериозна финансова награда на участниците

Колко печелят отпадналите отбори още в групите на Мондиал 2026? - 1
Снимка: shutterstock.com

Макар да приключиха участието си още в груповата фаза, 16-те отпаднали отбора от Световното първенство няма да си тръгнат с празни ръце.

ФИФА определи рекорден награден фонд от 653 милиона евро за Мондиал 2026, което е почти двойно повече от този на Световното първенство в Катар през 2022 година.

Всяка от 48-те участващи държави получава гарантирана сума само за участието си в турнира. Тя възлиза на 10 милиона долара (около 9 милиона евро), към които се добавят още 2,5 милиона долара (около 2,1 милиона евро) за подготовката преди първенството.

Това означава, че дори националните отбори, отпаднали още в груповата фаза, си тръгват с общо 12,5 милиона долара (приблизително 11,1 милиона евро).

Сред тимовете, които приключиха участието си след първите три мача, са Турция, Уругвай, Катар, Иран, Саудитска Арабия, Тунис, Нова Зеландия, Република Корея, Шотландия, Хаити и още няколко национални отбора.


Поставете оценка:
Оценка 3 от 2 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Яшар

    1 3 Отговор
    Защо винаги приравнявате към еврото ...еврото ни съсипа добрия живот , обедняхме с 30-40-50% , всички ни лъжат и мамят и добрите и лошите и енергото и държавата ...давайте в долари, това е световна еталона валута !